Obchodní síť společnosti ZFP
Vedení – Michal Vítámvás

Setkání

10. 10. 2023

Nedávno jsem měl to štěstí, že jsem se setkal s Hassanem Šejkem.

A teď se možná ptáte, kdo to vlastně je? Hassan je muž, který se v České republice rozhodl vytvořit něco zcela jedinečného. Je známý jako Alchymista, protože se specializuje na míchání parfémů, které jsou přesně šité na míru vašim přáním. Díky tomu máte záruku, že nikdo na světě nebude mít stejný parfém jako vy. 

Při poslední návštěvě, kdy mi míchal můj vlastní parfém, jsme spolu začali povídat. Nebylo to poprvé, co jsme se setkali - moje žena je již pravidelnou zákaznicí, a tak jsme si s Hassanem již popřáli "ahoj" několikrát. Tentokrát však byla naše konverzace mnohem hlubší a upřímnější. 

A teď k jádru věci. Hassan začal hovořit o podnikání v České republice a o tom, jak se liší od jeho zkušeností z jiných koutů světa. Vyzdvihl, jak jsou čeští zákazníci chytří a loajální, pokud cítí, že to, co děláte, děláte srdcem a nejenom kvůli vlastnímu image. Rozpovídal se o tom, jaké obtíže zažíval, a to i v období pandemie. Nicméně díky své vášni a oddanosti se mu podařilo znovu rozšířit své exkluzivní služby a posunout je na ještě vyšší úroveň. 

A já při tom všem přemýšlel. Přemýšlel jsem o tom, jak moc mě to všechno oslovilo. Věci, které jsme brali jako samozřejmost, náhle získaly hlubší význam. A také jsem si uvědomil, že občas je potřeba pohlédnout na své podnikání z jiné perspektivy. Co považujeme za normální, může se stát základem pro cílenou a zároveň svědomitou práci. Zjistil jsem, že důležité je nejen dělat to, co děláme, srdcem, ale také udržovat naší image autentickou. Musíme dávat našim klientům nejen to, co očekávají, ale i něco navíc. A to jak v prostředí, kvalitě služeb, tak i v přidané hodnotě, kterou jim přinášíme.

Autor článku: Michal Vítámvás|zobrazit profil a kontakt