Obchodní síť společnosti ZFP
Vedení – Michal Vítámvás

Kybernetický podvod...

2. 10. 2023

Poučení z příběhu o ztrátě 140 000 Kč a síle pojištění

8. srpna 2023 jsem Vám zde psal, že jedna z mých klientek na internetu díky podvodu přišla o skoro 140.000,-. Dnes, téměř po dvou měsících, mám pro vás výsledek a opět s dovolením mé klientky to mohu dnes s vámi sdílet. 

 

Jak bylo předpokládáno, ani banka, ani Policie ČR nedokázaly peníze zachránit nebo vypátrat. Prostě zmizely a bohužel pro pachatele to bylo velmi snadné. 

 

Rovněž jsem ale psal, že klientka má sjednané pojištění proti kybernetickým útokům neboli internetovým rizikům. Dokonce v diskuzi pod prvním článkem bylo od někoho napsáno, že pojišťovna plnit nebude, protože klientka poskytla byť nevědomě přístup.

 

Skutečnost však je, že pojišťovna plnila a to konkrétně částkou 117.789 Kč, což tato částka představuje plnění ve výši 85% škody. A proč pojišťovna krátila plnění o 15%? Tak jak tušíte, protože ať nechtěla, dala přístup. A proto bylo plnění krácené. 

 

Celý tento příběh nám ukazuje, že pojištění má smysl a rozhodně to není jen o placení pojistného a následném zklamání, když budete žádat o plnění. Pojišťovny skutečně plní své závazky, a je rozumné investovat pár korun. Základní krytí na tyto rizika, vás vyjde přibližně na 75 Kč měsíčně. 

 

Tudíž poučný příběh ze života mé klientky, který může varovat mnoho z nás a dát i poučení a zkušenost, kterou si třeba nebudeme muset prožít. 

 

Pokud máte jakékoli dotazy nebo se zajímáte o tuto problematiku nebo o jiná témata, neváhejte nás kontaktovat.

Autor článku: Michal Vítámvás|zobrazit profil a kontakt