Obchodní síť společnosti ZFP
Vedení – Michal Vítámvás

Spravedlivá odměna za práci

22. 8. 2023

Proč je důležité ocenit hodnotu kvality

Dokážete si představit, že byste chodili do práce, makali jako blázni a na konci měsíce by vám šéf řekl, "promiň, ale já ti zaplatím až se tvá práce osvědčí, že je opravdu kvalitní. OK?" To znamená, že třeba až za rok dva či tři. Chodili byste do takové práce?

 

Troufnu si říci, že velká většina z vás by odpověděla, že NE! a já jsem jeden mezi nimi. Prostě pokud děláte práci, která vás má živit, tak potřebujete mít příjem každý měsíc. Ano, klidně nějaký odložený, ale ne celý.

 

A co třeba situace, že svou práci odvedete opravdu dobře, jak nejlépe umíte, strávíte nad tím hodiny a hodiny času a před výplatou by vám řekli "děkuji moc si toho vážím, ale já jsem si to rozmyslel a už tě nepotřebuji, tak se měj ahoj." A nedostanete zaplaceno...

 

Jak byste to řešili? Dali byste výpověď? Já si myslím, že 99% z vás ano.

 

No a nyní si představte, že takové situace sem tam zažíváme i my. Občas se stane, že klient požádá například o kompletní analýzu či cokoli jiného s tím, že opravdu chce s vámi věci řešit. Vy práci odvedete a on vám pak řekne "Děkuji, ale já si to vyřeším jinde! Nashledanou…"

 

A jediné, co vám zbyde, je hořký pocit s otazníkem v hlavě, PROČ? 

 

Nebo vám řekne "já si to sjednám jinde, tam to mám za nižší cenu či nižší nákladovost." A pak po nějaké době za vámi dojdou, že sice něco ušetřili, ale že teď se stalo, že… a ono to… a co s tím?… Pomůžete mi?… A v tu chvíli zase pomáháte zdarma, pokud pomoci chceme. 

 

No a proč to píši a kam tím směřuji? Směřuji k tomu, že velmi často nás poradce hejtují různi rádoby odborníci na internetu či v reálném životě, že když si sami zainvestujete či sjednáte, tak to máte za takovou či makovou cenu a ušetříte. Než přes finančního poradce.

 

Jenže pokud chci službu, která odpovídá kvalitě, tak musím za ni zaplatit, pak ale fungují a také peníze nezmizí, tak jako v mnohých jiných projektech a investicích často nabízených na internetu. Protože když někomu například já poradím a ono to nevyjde, tak si mě klient najde, ale pokud se budu řídit radami rádoby odborníka z internetu, tak pak se ničeho nedovoláte a těžko se on pak postaví čelem k dané situaci. Prostě si jen smaže profil a hotovo, ale to reálný poradce nemůže. Většinou dokonce tito lidé nejsou ani licencovanými osobami u ČNB. 

 

A tak je dobré si uvědomit, že i my poradci jsme jen lidé s rodinami, hypotékami a obrovským množstvím z nás děláme naši práci opravdu poctivě a kvalitně. Proto si myslím, že bychom měli mít i dle toho zaplaceno.

 

A tak až budete zase sedět se svým poradcem, mějte na paměti to, že je dobré s ním mluvit vždy otevřeně a korektně, ne své rozhodnutí měnit z minuty na minutu. Nás to totiž poté stojí čas a tím i peníze…

Autor článku: Michal Vítámvás|zobrazit profil a kontakt