Obchodní síť společnosti ZFP
Vedení – Michal Vítámvás

Podnikání v oblasti financí, dá se dnes úspěšně prosadit?

15. 8. 2023

Nedávno jsem dostal velmi zajímavou otázku, která zněla asi nějak takto:

"Michale, dá se dnes vlastně začít podnikat ve finančním oboru, když všichni už všechno mají a lidé mají spíše špatné zkušenosti než pozitivní?" 

Má odpověď je jednoduchá. 

"Ano, dá se, a dokonce je to dnes daleko lehčí než když jsem začínal před 16 lety. Víte, zajímavé na tom je, že před 16 lety mi lidé kolem mě říkali to samé. Dnes to už nejde, každý už vše má a tak podobně. Ano, je pravda, že lidé dnes mají hodně smluv a finančních produktů, ale zdaleka nemají všechno. 

Další věc je, že to, že mám něco sjednáno, neznamená, že tomu opravdu rozumím nebo že mám vše nastaveno přesně, jak potřebuji. 

Také, jak se nám mění životní zázemí a situace, tak naše finanční produkty by měly tyto změny umět respektovat a kopírovat. 

Neustále se rodí nové děti, jiní se stávají plnoletými, někdo jde zase do důchodu. Koupíte jiné auto, změníte práci a nebo se rozhodnete koupit vlastní bydlení. Či se vám daří tak, že potřebujete ochránit svůj velký majetek. 

No jednoduše řečeno, je tolik práce, že kolikrát nevíte, kam dřív. Navíc tím, že lidé dnes mají lepší přístup k informacím než kdy předtím, je práce daleko lehčí a nemusíte tolik vysvětlovat základy. Na druhou stranu je to ale někdy těžké, protože lidé mají občas tendenci bezmezně věřit jen například internetu a influencerům. Za námi pak přijdou, až přijdou o peníze, zda bychom jim nepomohli. 

Další aspekt je, že ČNB hodně zpřísnila možnosti získání licencí pro naši činnost. A tím se stalo to, že svoji činnost ukončilo desetitisíce lidí a zbylo jen pár desítek tisíc lidí. To znamená, že se taky může stát, že váš finanční poradce již váš poradce není, protože nemá licenci a činnost ukončil. A to je zase práce pro nás. 

Takže v našem oboru se dá začít podnikat i dnes. Ano, legislativně je to těžší než kdy předtím, ale zase se náš obor bude stávat prestižnějším a to ještě více než kdy předtím. 

Zajímá tě svět financí? Napiš mi.

Autor článku: Michal Vítámvás|zobrazit profil a kontakt