Obchodní síť společnosti ZFP
Vedení – Michal Vítámvás

Bankovní identita

23. 5. 2023

Bezpečný klíč k vašim financím a identifikaci!

Co je to ta bankovní identita? Tuto otázku jsem již párkrát dostal. 

Proto dnes se podíváme na bankovní identitu, což je způsob, jakým banky vás identifikují a zabezpečují při provádění finančních transakcí online. Bankovní identita je bezpečná a přináší mnoho výhod. Dovolte, abych vám tedy vysvětlil, jak se dá použít k identifikaci a to i u třetích osob.

Bankovní identita je vytvořena vaší bankou a obsahuje údaje, které vás odlišují od ostatních. V ČR se bankovní identita často používá k identifikaci u různých institucí, jako jsou například státní úřady. Pokud se například přihlašujete na portál finančního úřadu, můžete vybrat možnost přihlášení pomocí bankovní identity. Stačí vybrat svou banku, přihlásit se ke svému účtu a potvrdit, že souhlasíte s poskytnutím potřebných údajů. Tím se přenesou vaše osobní údaje z banky na daný portál a vy se tak nemusíte znovu registrovat nebo vyplňovat dlouhé formuláře. Je to rychlé, pohodlné a zajišťuje větší bezpečnost, protože vaše banka již ověřila vaši identitu.

Takže v podstatě bankovní identita funguje jako "univerzální klíč" pro online identifikaci u různých institucí. Můžete ji použít k jednoduchému a bezpečnému přístupu k různým službám, aniž byste museli vytvářet nové účty a sdílet své citlivé údaje.

Pamatujte si však, že je důležité chránit svou bankovní identitu a neposkytovat ji neoprávněným osobám. Mějte své přístupové údaje v bezpečí a nepodléhejte phishingovým pokusům nebo pochybným žádostem o poskytnutí vašich údajů.

S bankovní identitou se nemusíte starat o složité registrace a můžete mít větší jistotu ohlední bezpečnosti vašich osobních údajů. Pokud jste tedy zaregistrováni u více různých služeb a webů, bankovní identita vám může usnadnit přístup k nim a zároveň ochránit vaše citlivé údaje před zneužitím.

Autor článku: Michal Vítámvás|zobrazit profil a kontakt