Obchodní síť společnosti ZFP
Vedení – Michal Vítámvás

Havarijní pojištění, ANO či NE?

14. 4. 2023

Začněme tím nejdůležitějším - všichni víme, že

nehody se stávají a nikdo nechce být v situaci, kdy musí řešit škody a opravy na svém voze. Havarijní pojištění Vám může pomoci ušetřit nemalé finanční prostředky a zajistit vám větší klid při řízení. Ať už je Vaše auto nové nebo starší, neměli byste podceňovat rizika, která mohou při řízení vzniknout.

Pokud jste však skeptičtí k havarijnímu pojištění, mám pro Vás několik tipů, jak se rozhodnout, zda si pojištění sjednat, nebo ne.

První a nejdůležitější věc, na kterou byste se měli zaměřit, je to, zda je Vám Vaše auto důležité. Pokud je to jen kus šrotu, kterým se přemístíte od bodu A do bodu B a když se něco stane, budete si jen říkat "No nic, koneckonců jsem za to moc neplatil", pak asi nemá smysl utrácet další peníze na havarijní pojištění. Pokud ale milujete své auto a nechcete přemýšlet o tom, co by se stalo, kdyby se stalo něco nečekaného, pak byste si měli určitě sjednat havarijní pojištění.

Další věc, na kterou byste se měli zaměřit, jsou Vaše finanční možnosti. Havarijní pojištění může být drahé, ale pokud si vyberete správnou pojišťovnu a správnou variantu, může být velmi přínosné. Pokud se tedy cítíte finančně dobře a chcete mít klidné spaní, když parkujete své auto na nočním parkovišti, pak byste měli havarijní pojištění rozhodně zvážit.

A nakonec, nezapomínejte na to, jaké emoce Vám Váš vůz přináší. Pokud se cítíte svým autem jako králem silnic, pak se k němu musíte chovat s respektem a pochopit, že nehody se stávají každému.

Autor článku: Michal Vítámvás|zobrazit profil a kontakt