Obchodní síť společnosti ZFP
Vedení – Michal Vítámvás

Nezávislý finanční poradce vs. zaměstnanec konkrétní poj., banky a podobně...

31. 3. 2023

Chtěl bych s vámi dnes sdílet něco, co by měli vědět všichni a uvědomit si pár rozdílů.

Jde o velký rozdíl mezi finančními poradci, kteří pracují nezávisle na konkrétní instituci a budují si své dobré jméno, a pracovníky poboček bank a pojišťoven, kteří jsou jen zaměstnanci a na klientech jim vlastně nemusí příliš záležet.

 

Je to jednoduché. Nezávislý finanční poradce si musí budovat své dobré jméno, protože na jeho kvalitě práce závisí jeho existence. Pokud poradce dělá svou práci dobře a klienti jsou spokojeni, budou se o něj dál šířit pozitivní zprávy a on bude moci pracovat dál a rozvíjet se. Na druhé straně, pokud poradce neplní své sliby a klienti nejsou spokojeni, jeho jméno se bude také rychle šířit, ale ne pozitivně a bude mít problémy se získáváním nových klientů.

 

Naopak zaměstnanec v bance nebo pojišťovně má jinou motivaci. Jeho primárním cílem je prodat co nejvíce produktů, a to bez ohledu na to, zda jsou vhodné pro konkrétního klienta. Jeho jméno není ve hře, takže není nutné, aby se snažil udělat maximum pro klienta. A když bude mít problémy s prodejem, zaměstnání může opustit bez větších následků. Nebo jej instituce propustí.

 

Je proto důležité si uvědomit, že když hledáte finančního poradce, je lepší se obrátit na nezávislého poradce, který si buduje své jméno a má motivaci udělat pro klienta maximum. Pokud si totiž vyberete poradce, který pracuje pro konkrétní instituci, může se stát, že vás bude snažit přesvědčit k nákupu produktů, které nejsou pro vás vhodné. A sjednány třeba i nekoncepčně k cílům klienta.

 

Pokud si tedy budete hledat finančního poradce, myslete na to, že si chcete najít někoho, kdo je motivován pracovat pro vás a vaše potřeby, cíle, nikoliv pro instituci, pro kterou pracuje.

Autor článku: Michal Vítámvás|zobrazit profil a kontakt