Obchodní síť společnosti ZFP
Vedení – Michal Vítámvás

K čemu investiční zlato?

16. 3. 2023

Investování do investičního fyzického zlata je v poslední době velmi populární a není se čemu divit.

Zlato je kov, který si v průběhu historie udržuje svoji hodnotu a dokáže sloužit jako základní kámen k uchování vaší finanční stability. Investice do zlata může být dokonce mnohem bezpečnější a výnosnější než tradiční investice do akcií a podobně.

 

Postupný nákup investičního zlata je zvláště výhodný, protože průměruje cenu vaší investice v čase. Tento postup vám umožní nakupovat zlato v průběhu času za různé ceny, čímž se vám podaří zajistit si výhodnější nákupy. Také se vyhnete riziku nákupu investičního zlata v době jeho nejvyšší ceny, což může být velký problém pro vaše finanční zdraví.

 

Existuje mnoho výhod, které zlato nabízí jako investice. Jedním z nich je, že zlato je kov, který si uchovává svoji hodnotu nezávisle na vládních politikách, ekonomické situaci a inflaci. Zlato také bývá v době ekonomické krize považováno za "safe haven" a může posloužit jako prostředek k ochraně vašich investic.

 

Další výhodou investičního zlata je, že se jedná o jednu z mála investic, která má inverzní vztah na kapitálové trhy. To znamená, že když jsou akciové trhy v poklesu, hodnota investičního zlata obvykle stoupá. Tento vztah může pomoci diversifikovat vaše portfolio a snížit riziko ztráty vašich investic. Nemluvě o tom, že nemusíme odvádět daň ze zisku či DPH při koupi. 

 

Investování do investičního fyzického zlata vám může pomoci zajistit si finanční stabilitu a ochranu vašich investic. Pokud zvažujete investici do zlata, je vhodné zvážit postupný nákup a výhody, které investiční zlato nabízí.

Autor článku: Michal Vítámvás|zobrazit profil a kontakt