Obchodní síť společnosti ZFP
Vedení – Michal Vítámvás

Kapitálové trhy, nebo investiční zlato?

6. 2. 2023

Přemýšleli jste někdy nad tím, zda investovat své tvrdě vydělané peníze do kapitálových trhů a nebo třeba do investičního zlata? Co si vybrat, že?

Já osobně doporučuji využít obě varianty na ráz, protože investování na kapitálových trzích a do investičního zlata mohou být prospěšné z několika důvodů.

 

Prvním důvodem je diversifikace portfolia. Investováním do akcií a dluhopisů na kapitálových trzích může investor rozložit riziko svého portfolia a snížit tak riziko, že by investice neuspěly. Investování do zlata může také pomoci diversifikovat portfolio, protože cena zlata se často pohybuje nezávisle na cenách akcií a dluhopisů.

 

Druhým důvodem je ochrana proti inflaci. Kapitálové trhy mohou být ovlivněny inflací, což může snížit hodnotu investic v dlouhodobém horizontu. Investice do zlata však mohou být chráněny před inflací, protože cena zlata se často pohybuje v opozici k úrovni inflace.

 

Třetím důvodem je ochrana proti politickým a ekonomickým rizikům. Kapitálové trhy mohou být ovlivněny politickými a ekonomickými riziky, jako jsou například měnové krize nebo válečné konflikty. Investice do zlata však mohou být chráněny před těmito riziky, protože cena zlata se často pohybuje nezávisle na politických a ekonomických událostech.

 

V závěru, investování do kapitálových trhů a investičního zlata mohou být prospěšné z hlediska diversifikace portfolia, ochrany proti inflaci a politickým a ekonomickým rizikům. Avšak je důležité si uvědomit, že každá investice přináší určité riziko a měli byste se poradit s odborníkem, než se rozhodnete investovat.

Autor článku: Michal Vítámvás|zobrazit profil a kontakt