Obchodní síť společnosti ZFP
Vedení – Michal Vítámvás

Jan Vítámvás

+420 774 549 777

U společnosti ZFP akademie pracuji od roku 2012. Prošel jsem si kompletním vzděláváním a kromě praxe v oblasti pojištění jsem si nakonec také zvolil cestu úvěrového specialisty, protože mě baví hledat individuální řešení, která jsou pro hypotéky a úvěry typická. Další mou profesní odborností a vášní jsou investice. Díky nim pomáhám mým klientům plnit jejich sny a cíle. Mým posláním je být pro mé klienty průvodce ve světě financí a rádcem v jejich finančních rozhodnutích.

Cokoliv si lidská mysl dokáže představit a čemu dokáže věřit, toho lze dosáhnout.

Jan v deseti otázkách

1. Co tě na tvé práci nejvíce baví? 

Pro mě je velmi důležité to propojení finančního poradenství se vzděláváním. Díky tomu se tak neustále setkávám se spoustou rozmanitých lidí. Každý je individuální osobnost se svým příběhem. A vždy když se zúčastním semináře, baví mě sledovat u účastníků ten „okamžik uvědomění“, že je potřeba se financím opravdu věnovat, aby člověk zůstal v obraze. Jsem rád, že si pak hodně lidí po absolvování našeho vzdělávacího semináře srovná nejen svůj přístup k financím, ale často i životu. To je pro mě velká odměna a motivace.


2. Co pro tebe znamená úspěch? 

Úspěch je velmi abstraktní pojem, který pro každého znamená něco jiného. Pro mě osobně je to dát mé rodině vše, co potřebuje, a pomáhat zároveň mému okolí.
 


3. Co tě v práci či životě nejvíce motivuje? 

Každý z nás má občas slabší chvíli, kdy přemýšlí, zda opravdu vše zvládne. V takový moment je pro mě velkou motivací podívat se na své kolegy kolem mě. Pak vím, že je potřeba pouze vytrvat, pracovat, nevzdat se a dostaví se vše, co si člověk přeje. 


4. Máš nějaký zážitek z praxe, na který nikdy nezapomeneš? 

Těch je několik, ale nejčastěji zažívám vtipné reakce v souvislosti s mým příjmením. Je to netradiční příjmení, a proto je úsměvné pozorovat první reakce a komentáře typu „Já Vás taky vítám“ a podobně. 


5. Co nejdůležitějšího ti práce v tomto oboru přinesla?  

Myslím, že nový úhel pohledu na fungování života. Když chci něčeho dosáhnout, tak pro to musím něco udělat. Vystoupit z tzv. „komfortní zóny“, jak to definuje mnoho zdrojů osobního růstu. Věřím, že lze dosáhnout všeho, po čem člověk opravdu touží. Ovšem netvrdím, že je to lehká cesta.  
 


6. Co právě čteš nebo posloucháš? 

Bohužel jsem nikdy jsem nebyl nijak velký čtenář. Mám raději audioknihy nebo rád sleduji filmy z prostředí sportu, Wall Street apod. Líbí se mi tématika filmů, která člověka inspiruje zábavní formou. 


7. Co děláš pro svoji každodenní pohodu? 

Trávím čas s rodinou nebo cvičením.   


8. Je nějaký člověk, se kterým by ses rád potkal? 

Když jsem začínal v naší firmě, přál jsem se potkat se zakladateli naší firmy. To se mi už splnilo, dokonce jsem s nimi byl na společné zimní dovolené v Itálii. Teď nikoho konkrétního nemám. Těší mě setkání s kýmkoliv zajímavým.  
 9. Co ti dělá největší radost? 

Můj syn. Ale ne kvůli tomu, jak je šikovný nebo jak roste, ale kvůli tomu, jak je přirozeně veselý. Za štěstím se nežene a tím je vlastně šťastný. 
 


10. Co se o tobě moc neví? 

Toto je opravdu těžká otázka a asi na ní nedokážu odpovědět, jelikož se ničím netajím, a proto si myslím, že nic takového asi ani není.
 

Získaná osvědčení a certifkáty

Co o mně říkají?

S panem Janem Vítámvásem jsme velmi spokojeni. V oblasti hypoték má opravdu přehled, je vidět, že se této oblasti plně věnuje. Dokáže vše velmi dobře vysvětlit, je velmi ochotný a jeho vystupování velmi příjemné a přátelské.

Eliška Bendová

Děkujeme panu Janu Vítámvásovi za jeho profesionální a zároveň velmi vstřícné jednání při řešení hypotéky i našich pojištění.Ochotně nám vše vysvětlil, bez odkladů s námi řešil veškeré písemnosti a vždy si našel čas na setkání.Je to člověk, který zná všechna úskalí ve složitém světě bank a pojišťoven, a my se na něj můžeme vždy spolehnout.

Ondřej Šikl a Ivana Němcová

Máte dotaz?
Ozvěte se mi!

Jan Vítámvás

+420 774 549 777